Patarimai

5 priežastys, kodėl savo sode turėtumėte auginti melisa

Citrininė melisa, arba vaistinė melisa, – tai augalas, nuo seno naudojamas medicinoje ir kulinarijoje. Jis pasižymi maloniu skoniu ir daugybe naudingų savybių. Jei dar nepradėjote auginti melisos, štai 5 priežastys, kodėl turėtumėte tai daryti.

Natūrali priemonė nuo streso ir nerimo. Melisos pasižymi raminamosiomis savybėmis. Jos sudėtyje yra komponentų, padedančių sumažinti streso ir nerimo lygį. Tiesiog pasėję kelias melisos sėklas ir augindami ją namuose, galite turėti natūralią priemonę stresui mažinti ir nusiraminti.

Geresnė miego kokybė. Melisos taip pat žinomos dėl savo savybių, kurios padeda pagerinti miego kokybę. Jos raminamosios savybės gali padėti atsipalaiduoti ir giliau užmigti. Reguliarus melisos vartojimas prieš miegą gali padėti įveikti nemigą ir gerai pailsėti.

Imuninės sistemos stiprinimas. Melisos vartojimas gali padėti sustiprinti imuninę sistemą. Jos antioksidantai ir vitaminas C padeda kovoti su virusais ir infekcijomis. Augindami melisą namuose, lengvai gausite šį naudingą augalą, kuris gali padėti išlikti sveikiems.

Kulinarinės galimybės. Melisa plačiai naudojama kulinarijoje. Dėl citrinų aromato ir skonio ji puikiai tinka arbatoms, salotoms, desertams ir kitiems patiekalams gaminti. Augindami melisą namuose, visada turėsite šviežių lapų, kuriuos galėsite naudoti receptuose.

Odos priežiūra. Melisa pasižymi antibakterinėmis ir priešuždegiminėmis savybėmis, kurios gali padėti pagerinti odos būklę. Galite naudoti melisų tinktūrą veido odai valyti arba pridėti melisų aliejaus į odos priežiūros priemones.

Related Articles

Leave a Reply

Close