Gyvūnai

Per dvejus metus šuo iš juodo pavirto į baltą

Vitiligo, būklė, kuria garsiai sirgo Michaelas Jacksonas, sukelia šviesiai baltų dėmių atsiradimą ant žmogaus odos. Tačiau, kaip gali patvirtinti vienas šuns savininkas, ši reta liga pasitaiko ir gyvūnams.

Busteris, žavingas ketverių metų šuo, dėl vitiligo iš juodo tapo visiškai baltas! Nuotraukose matyti neįtikėtinas šuns spalvų pasikeitimas per dvejus su puse metų.

Vitiligo yra būklė, kai tam tikrose kūno vietose sunaikinamos odos pigmentinės ląstelės. Tai paveikia kailį, plaukus ir odą.

Neaišku, kodėl atsiranda vitiligo, tačiau manoma, kad jis atsiranda, kai kažkas pažeidžia ląsteles, gaminančias melaniną – medžiagą, suteikiančią odai ir plaukams spalvą.

„Mano berniukas Busteris (4 m.) per pastaruosius 2,5 metų iš juodo tapo baltas. Busteris serga odos liga, vadinama vitiligo, kuri sukelia odos (ir kailio) depigmentaciją“, – socialiniuose tinkluose rašė šuns šeimininkas.

Savininkas paskelbė keletą nuotraukų iš nuostabios Busterio transformacijos pradžios. Jis pradėjo dokumentuoti šį perėjimą beveik iš karto, kai šuo pradėjo baltuoti. Iš pradžių Smithas pastebėjo baltas dėmes šalia Busterio burnos ir smakro, bet vėliau jos pradėjo plisti per jo veidą ir kūną.

„Jis netektų juodo kailio, o jo vietoje atsirastų naujas baltas. Taigi tam tikru momentu jis pradėjo plikti, kol užsiaugino naują purų baltą paltą“, – pasakojo Smithas.

Laimei, naminių gyvūnėlių vitiligo liga yra neskausminga, o šuo nepatiria skausmo ar diskomforto. Tai gana reta būklė, pasireiškianti mažiau nei 1% šunų. Kai kurios veislės, įskaitant rotveilerį, senąjį anglų aviganį, vokiečių aviganį ir taksą, yra jautresnės šiai būklei nei kitos.

Kai kurie šunys turi viso kūno depigmentaciją, tačiau kitiems ši būklė atrodo tik dėmių pavidalu. Vitiligo dažniausiai pasireiškia jauname amžiuje ir beveik visada prasideda ant šuns veido.

Related Articles

Leave a Reply

Close