Sveikata

Naudingųjų šaltalankio savybių top-3

Vitaminų ir mikroelementų kaupykla

Šaltalankis – vienas naudingiausių augalų planetoje. Jo vaisiai turtingi vitaminų – A, C, H, PP, E, B1, B2, B3, B6, B9; cukrų ir rauginių medžiagų, pektinų, organinių rūgščių, fitoncidų. Uogos taip pat turi mikro ir makroelemntų: geležies, kalcio, magnio, natrio, kalio, fosforo. Šaltalankio vaisiuose ir šakų žievėje yra serotonino, kuris atlieka svarbų vaidmenį normalioje nervų sistemos veikloje.

Imuniteto stiprinimas

Šaltalankio vaisiai – tai natūralus polivitamininis koncentratas, kuris padės sustiprinti imunitetą ir apsaugos nuo peršalimo.

Faringitai, haimoritai, laringitai

Juos naudoja gydant haimoritus, faringitus, laringitus. Esant ūmiam ir chroniškam laringitui ar faringitui reikia sutepti gleivinę vatos tamponu, suvilgytu šaltalankių aliejuje, arba daryti aliejaus inhaliacijas kasdien po 15 min.

Skrandžio problemos neatsispirs

Šaltalankis palankiai veikia žarnyno peristaltiką ir pasižymi baktericidinėmis savybėmis. Šaltalankio uogas ir sultis naudoja sergančiųjų hepatitu kompleksiniam gydymui.

Esant sumažėjusiam skrandžio sulčių rūgštingumui, atoniniam vidurių užkietėjimui rekomenduojami švieži šaltalankio vaisiai ir sultys. Šaltalankių sėklų nuoviras – puiki laisvinamoji priemonė. Uogų nuovirą naudoja gydant skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opą.

Related Articles

Leave a Reply

Close