Įdomu

7 dalykai, kurių mes privalome išmokyti savo vaikus – dėl jų saugumo

Saugokime savo vaikus!

1. Vaikas turi atsiminti savo adresą, namų telefoną, tėvų vardus.
Tai svarbu tuo atveju, jei jis pasimestų. Tačiau paaiškinkite, kad ši informacija turi būti atskleista tik esant būtinybei, ir pageidautina tik teisėsaugos organams.

2. Nesikalbėti su nepažįstamaisiais ir nieko iš jų neimti.
Kartokite šią taisyklę kasdien. Aiškinkite pavojų ir pateikite pavyzdžius. Tai – ne juokas, o dalykai, kurie išgelbsti gyvybę.

3. Slaptas žodis.
Prieš kelis metus internetą sukrėtė istorija. Prie aštuonmetės mergaitės lauke priėjo nepažįstamasis. Jis pasakė jai, kad jos mama užsiėmusi ir kad ji siuntė jį paimti mergaitės. Mergaitė paprašė pasakyti slaptą žodį. Vyriškis to nesitikėjo ir pabėgo.
Iš tiesų tai puiki praktika. Pasirinkite vieną žodį, kuris bus jūsų slaptas raktas. Ir kai kažkas prieis prie vaiko ir pasakys, kad jį siuntė mama, jis turi pasakyti tą žodį.

4. Pasitikėjimas.
Išmokykite savo vaiką sakyti jums, kur jis išeina ir kada grįš, net pačiame mažiausiame amžiuje. Jis turi leisti jums žinoti.

5. Sakyti „ne“.
Šis patarimas reikalingas visą gyvenimą. Jei jūsų vaikui nekomfortiška, kai kas nors bando jį paliesti, arba jūsų vaikas nesijaučia saugus – jis turi tai pasakyti.

6. Svarbūs telefono numeriai.
Praneškite savo vaikui kiekvienos avarinės tarnybos numerį: policijos, gaisrinės, palaikymo tarnybos. Išmokykite jį surinkti šiuos numerius mobiliajame ir stacionariame telefone.

7. Atsargumas socialiniuose tinkluose.
Paprašykite savo vaiko neatskleisti asmeninės informacijos internete (namų adreso, laiko, kai nieko nėra namuose ), pasakyti slaptažodžius ir nekontaktuoti su nepažįstamais žmonėmis.

Related Articles

Leave a Reply

Close