Įdomu

Prieš mėnesį mano tėvai turėjo šventę – 20 santuokos metų. Ta diena apvertė mano gyvenimą…

Prieš mėnesį mano tėvai turėjo šventę – 20 santuokos metų. Atvyko mano seneliai ir teta. Užsisakėme prabangų restoraną, fotografą, gyvą muziką. Ir kiekvienas svečias sakė tą patį:

– Išlikite laimingi ir įsimylėję!

Mano teta net sušnibždėjo man į ausį: “Tegul tavo santykiai su vyru būna tokie pat, kaip tavo tėvų”. Saldžiai nusišypsojau ir sukryžiavau pirštus kišenėje. Niekas neturi sužinoti apie mūsų paslaptį.

Mano tėtis turi privatų verslą, jis turi kelias parduotuves turguje. Žinoma, pinigų visada turėjome pakankamai, todėl mums nieko netrūko. Ypač visas dėmesys ir meilė tekdavo man, nes esu vienintelė dukra. Naujas dviratis, augintinis, graži suknelė ir brangus telefonas. Du kartus per metus važiuodavome prie jūros, o savaitgalius leisdavome restoranuose.

Pasirinkau toli esantį universitetą, todėl namo grįžtu tik savaitgaliais. O dabar kartą per mėnesį, jei pasiseka. Čia turiu draugų, mylimą vaikiną. Noriu leisti laiką su juo.

Tačiau Naujųjų metų šventėms nusipirkau bilietą namo. Taigi nuėjau į butą – ir tarsi negalėjau kvėpuoti. Nežinau, kaip kitaip paaiškinti. Ir mano tėtis buvo labai pasikeitęs. Stipriai jį apkabinau, o jis tik patapšnojo man per pečius.

– Mama, kas atsitiko tėčiui?

– Mieloji, jis dabar turi daug darbo. Jis beveik visą naktį praleidžia biure, – skundėsi mama.

Na, taip, tėtis eina atsakingas pareigas, turi dešimtis pavaldinių. Taigi duok jam atlyginimą, pasirūpink tiekimu, dokumentais, ryšiais, mokesčiais.

Nusprendžiau palengvinti jam darbą, namuose išviriau naminių makaronų, kuriuos tėtis labai mėgsta. Išsikviečiau taksi ir nuvažiavau į jo biurą. Kokia bus staigmena.

– O, bet tavo tėtis užsiėmęs, jis turi pokalbį, – sekretorė užtvėrė praėjimą.

– Aš būsiu tik sekundę.

Atidarau duris… ir padėklas su pasta nukrenta ant žemės. Štai mano tėtis su prasegtais marškiniais ir lūpų dažais ant lūpų. Šone stovi jauna mergina, manau, mano amžiaus.

– Taigi tai tavo interviu?

– Dabar viską paaiškinsiu!

Nuskubėjau prie išėjimo. Pasiekiau viešąjį tualetą, užsirakinau ir ėmiau karštai verkti. Tada prieš mano akis sugriuvo idealios šeimos paveikslas. Kodėl mano tėtis apgaudinėja mano mamą? Ar ji tikrai to nusipelnė?

Atrodo, kad, kai susilaužai ranką, ne taip skauda, kaip matant, kaip tave išduoda mylimas žmogus. Kaip valgant stiklą ir jaučiant tą gumulą gerklėje.

Nežinau, kiek laiko vaikščiojau gatve. Tiesiog nenorėjau eiti namo, nes ten yra mano mama. Kaip dabar galiu pažvelgti jai į akis? Ėjau į parką, kuriame anksčiau vaikščiodavome, gėriau kavą, vaikščiojau netoli savo mokyklos ir darželio. Ir vis galvojau apie tėtį. Tarsi norėjau rasti atsakymą į šį klausimą – kodėl?

Kai grįžau namo, mamos nebuvo. Bet tėtis sėdėjo virtuvėje prie stalo:

– “Sėskis, noriu su tavimi pasikalbėti. Tai dėl mamos.

Aš atsisėdau. Įdomu, kokį pasiteisinimą jis būtų sugalvojęs?

– Dabar nesiteisinsiu ir ieškosiu kitokių pasiteisinimų. Taip, aš turiu meilužį. Aš ją labai myliu.

– Tai kodėl taip apgaudinėji savo motiną?

– Todėl, kad negaliu gauti skyrybų. Beveik 70 proc. verslo akcijų yra jos vardu.

Cha, štai koks atsakymas. Tėtis bijo prarasti visus pinigus.

-Taip, aš su tavo mama esu tik dėl verslo. Jau seniai jai nieko nejaučiu, net pradėjome miegoti skirtinguose kambariuose. Bet turėtum gerai pagalvoti, jei nori jai pasakyti visą tiesą. Nes tada iš manęs negausi nė cento.

O aš apie tai negalvojau, nes mano tėtis moka už butą, mokslus, poilsį. Be to, gimtadienio proga norėjau nusipirkti naują automobilį ir gauti vairuotojo pažymėjimą. Atrodo, kad jis įstūmė mane į spąstus.

– Juk nenori atsidurti gatvėje, ar ne?

Aš tik išsigandusi papurčiau galvą.

– Tada būk protinga mergaitė. Kitaip paliksiu tave su tuščia pinigine, – pasakė tėtis ir nuėjo.

Ir beveik mėnesį laikiau liežuvį už dantų. Negaliu gerai miegoti, dėl nervų numečiau svorio ir pradedu blaškytis. Tačiau nežinau, ką daryti toliau. Juk jei pasakysiu visą tiesą, galiu už tai sumokėti ašaromis ir skurdu.

Related Articles

Leave a Reply

Close